pondělí 26. března 2012

008 OPEN

Nebeská Rybná
Orlické hory 24.3. 2012

Skvělé počasí, parádní krajina na XG a čtrnáctka dobře naladěných hráčů. Další turnaj ze série Open se uskutečnil v sobotu v Nebeské Rybné a přilehlém okolí. Deset jamek a tři finálové nejlépe zvládl domáci Milan Cvejn. Po celou dobu mu šlapal na paty "na vítězství se klepající" Filip Šrámek, ale nechybující Milan si dotěru nenechal připustit blíže k tělu. Další adept na medailová umístění Jiří Waltr zahrál velmi slušně, ale byl tlačen časem (účast na jiné sportovní akci) a to mu na jisté ruce zrovna nepřidávalo. Třetí místo už bylo málem jeho, ale za rohem čekal Roman Horský a ačkoliv měl na účtě jednu osmičku, bronz byl nakonec zaslouženě jeho. Diplom a cenu obdržel také jediný junior Holan a obě dámy Jonáková a Horáčková.

Jednalo se o turnaj kat. C, kde vítěz obdržel 1,4 bodu do extreligového žebříčku a každý další o desetinu méně. Turnaj byl zároveň přípravou na chystaný 1. EG Match, který se bude hrát na stejné lokalitě za 14 dní (7. dubna). Zde bere vítěz plných 12 bodů. Z předběžných informací o účasti hráčů z jiných regionu lze tušit, že o ně bude slušný zájem.
Turnaj je jako tradičně otevřený široké veřejnosti a každý je srdečně vítán.