úterý 17. července 2012

04. EG Match a 04. EG Cup


Hora Svaté Kateřiny
-dva turnaje v jednom víkendu 30.6 a 1.7. 2012


 Jedno hřiště a dva úžasné turnaje! Hora Svaté Kateřiny přivítala na svých pomezních pastvinách na tři desítky extrémních golfistů. Zde oficiální úvod končí a v tropickém vedru se rozjíždí sobotní 4 EG. Match. Hřiště jde strmně do kopce. Kopec je provrtán skrz na skrz středověkými štolami na stříbro. Náročná odpaliště - míček na odpališti jamky č.2 měli hráči v takovém úklonu svahu, že ho odpalovali na úrovni pasu. Fakt hustý vedro. Potok pár metrů od hlavního stanu u restaurace "U Vleku" častým místem k celotělnímu ochlazování. Potok byl hranicí mezi Českem a Německem. Jaroslav Barok zahrál jeden z úderů trochu jinak než chtěl a následnou hrou z potoka učinil z relativně průměrného regionálního turnaje mezinárodní. Po vyhlášení vítězů velká část účastníků počala slavit. Srandy kopec, hudba zvesela hrála, živé rozhovory přerušovali jen minimačisté, kteří né a né mít dost... V podvečer spontání nápad - něco jako hokej na branky z bannerků golfovými holemi a s almostmíčky - Extrémní gól - pohotové pojmenování (video níže).  Část hráčů se ubytovala v penzionu, část ve stanech, část v autech a ti největší machři (všichni čtyři pořadatelé) pod širákem. Kolem půlnoci bouře jak hrom. Ale správný pořadatel nikdy nespí a tak došlo k nočnímu rozebírání hlavního stanu. Jak dopadla noc pro širákové spáče neřeknu.
Ráno řada hendikepovaných. Vzpomínání... Ale prezence "áčka" v plném proudu, pár lidí pryč, pár nových.
V sobotu byl nejlepší mostecký Hodek a v neděli opět zazářil "mistr dvoudenních" Michal Grešl. Dámy ovládla nejprve Míla Petrová z Jičína a v neděli Blaja Hamouzová z Mostu.

Vítězové nedělního EG Cupu

 
 Vítězové sobotního EG Matche


Po prázdninách pokračuje Extraliga XG turnajem u Písku a koncem září nás čeká již šesté Mistroství ČR na legendárním kopci Raná u Loun!

Filip Šrámek
www.caeg.cz