pondělí 22. října 2012

06. EG Cup

Nebeská Rybná - "Zmrzlík"
 GC Symbioza, 20.10.2012

 Chcete recept na prvotřídní Áčkový turnaj ?!?


 33,33% výborné počasí, 33,33% dobře postavené hřiště a 33,33% dobré zázemí.

Počasí měl na starost El Prezidento GC Symbioza Josef Jehlička hlavní pořadatel a ředitel turnaje – a skutečně mu vyšlo na jedničku, hřiště, alespoň dle reakcí účastníků, taky vyšlo na 100% - stavělo trio Nováček Miroslav ml., Kaplan Jakub a Cvejn Milan a o zázemí  se skutečně velmi dobře postaraly Cvejnová Hanina, Zemanová Lenuna a Cvejnová Andul.

 Na „ověřeně“ dobře postaveném hřišti v Nebeské Rybné (Rokytnice v Orlických horách) se v sobotní ráno dne 20. 10. 2012 sešlo 28 extrémních golfistů, aby si to spolu rozdali. Pořadatele trochu zamrzelo, že se nedostavili borci z Iron 7 CLUBU,  z Písku a ze Prahy, ale pak si uvědomili, že o to bude jednodušší vyhrát a tak dál nic neřešili.
 Celých deset jamek bylo skutečně vyvedených, ve smyslu: „Kdo nehraje přes „něco“, hraje proti nám“. Obzvláště se GC Symbioza cítí potěšen hláškou na jamce číslo 2 z úst členů EG Jičín, že „s něčím podobným se doposud nesetkali“.  Děkujeme!
 Po deseti jamkách základního kola byli sepsány výsledky a následovalo občerstvení v podobě vynikající pizzy – sponzorského to daru společnosti FrostFood a.s.  Rokytnice v Orlických horách. Všichni extrémní golfisté děkují !!! A po dobré pizze následoval nástup do finále. Jako favorit (už trapně) nastupoval s počtem úderů 34 Filip Šrámek EGC Litvínov, o dost zajímavější byla situace za ním, kde na místě 2. - 5. šli čtyři hráči se stejným počtem úderů 36. Bohužel si Filip Šrámek zachoval chladnou hlavu a první místo si s přehledem udržel - 24 bodů opět doma, co k tomu říci ... Těžkou, finálově napjatou situaci v boji o stříbrnou medaili pak nejlépe zvládl Míra Jedlička z EGC Jičín a o jednu ránu tak sebral iluze třetímu Milanu Cvejnovi z GC Symbioza Nebeská Rybná. Jirka Walter (6. místo) a Tomáš Frank (nádherné 4. místo) bohužel svoji šanci na medaili nepromněnili. Naopak zabral Milan Raulím z EGC Jičín a z původním výsledkem v základní části 39 úderů se vyhoupl na překrásné 5. místo - kdo umí (zabrat), ten umí (zabrat) ...... Vyníkající výsledek pak předvedli i Jirka Mohr (7. Místo) a Nováček Míra starší (8. místo).  Naopak borci s velmi nízkým kurzovým poměrem neměli svůj den. Viz. Renda Dubský (10. místo)
 V kategorii ŽENY na třetím místě s přehledem skončila Míla Petrová EGC Jičín, a poté následovaly hvězdy GC Symbioza - druhá Lucka Březková a první Zlatka Nováčková (super!, celkově 9. místo). Myslíme si, že GC Symbioza Nebeská Rybná ještě do světa, alespoň ženského extrémního golfu, má ještě hodně co říci ...

A ani v kategorii seniorů GC Symbioza Nebeská Rybná nezklamal. Jirka Walter sice 36 úderů, s kterými šel do finále, nezúročil, ale jinak neměl konkurenci a stal se tak nejlepším seniorem. A určitě nelze zapomenout, že vloženou soutěž na jamce číslo 1 - Nearest to Pin  (NEAREST TO PIN - soutěž o nejpřesnější ránu, bývá vložena v rámci turnaje. Na určené tříparové jamce se soutěží o to, kdo odpálí míč nejblíže jamce - podmínkou je, aby míč dopadl na green. Někdy bývá rozdělen na mužskou a ženskou kategorii.) taktéž Jiřík vyhrál s výsledkem 4,25 metrů od vlajky. Druhému Leoši Vojtíškovi z GC Nová Amerika s výsledkem 4,75 m ten "půlmetr"vyloženě chyběl, škoda.S přehledem lze tedy konstatovat, že GC Symbioza Nebeská Rybná svůj úkol - zajištění turnaje kategorie „A“ zvládl a zaslouží si mandát i na příští rok.

Závěrem snad jen připomenout, že TURNAJ MISTRŮ 2012 se koná již příští týden, v sobotu 
27. 10. 2012 na Rané a i GC Symbioza vysílá svá želízka...
Jo ! A Kamyl jede taky, takže to bude první golfový turnaj v extrámním golfu s handicapem ..... (hanandicap - také hendikep, HCP. Přepočet výkonnosti hráče určený k tomu, aby společně mohli hrát golfisté různých úrovní. Jeho výše záleží na herních výsledcích hráče - čím nižší HCP, tím lepší hráč. Základní je 54, může jít i do mínusových hodnot. Kamyl je za 55 HCP.)
 
Milan Cvejn