neděle 6. prosince 2009

10. Extreme Golf MiniMatch - Raná
5. 12. 2009


Valná hromada předchozí den zredukovala slíbenou účast na 6 hráčů. Kdo nedorazil, přišel o slunečný start sobotního dne. Ve všech údolích toho rána se válela mlha a někde i poprchávalo. Ne však na svazích již kultovního xg hřiště na Raný.Mlha chvilkami dorážela i na hráče, kteří si to rozdávali na deset jamek. Vytvářela atmosféru jako z bludných blat v jednom z dílu majora Zemana. Hráči posvačili hrušky utrhnuté z kolem stojících stromů.Tendence hraní náročných jamek se projevila i tentokrát. Všichni se těšili na vyhlášenou jamku "V kamenolomu", která tradičně hráčům zavařila.
Ostrá jamka postavená nad sklípek je pěkně zdokumentována na videu dole (dva zásahy P. Švába a F. Šrámka).Rozdílem třídy zvítězil Tomáš Kojzar. Daleko za ním doklopýtali Filip Šrámek a za ním Pavel Šváb. Ještě po osmé jamce byla na čtvrtém místě Kíťa Jenke, ale nezvládla závěr a propadla se na šesté místo. Čtvrtý skončil nevýrazný Emil Hamouz a pátá Iveta Urbanová, která ten den nedala nejméně tři tutové údery kousek od jamky.

Majlou v letu. Milovník hrušek.


Video mistrovských zásahů
FotkyVe schránce nám přistála tentokrát dvě dílka anonymního fanouška extrémního golfu F. Rozsteinského. Rádi zveřejňujeme:

Ranná Raná

(z cyklu: "Mlze neutečeš")

Do nebe hleděl pár smutných minut,
blížil se meteor a bzučely včely.
Chytil to přímo, přítomný mamut.
I dinosauři se odporoučeli.

Sopky kolem pak začaly chrlit
soply po žhavých svazích.
Éčka musela skákat ne chodit,
umouněná a v sazích.

Dnes si tu hrají v poklidu
golfisté v mlžném ránu
Chvíli už nebydlí v opidu
a po hře holdují šáňu.


Elegie na prasklou lebku

(z cyklu "Nečekaná setkání")

Do nebe hleděl pár krásných minut
někde tu, by měl přistát míček.
Dutý gong, já na zemi svinut...
Pod svahem skromný hrobeček z týček.