čtvrtek 30. června 2011


3. EG Match a 3. EG Cup - Klíny
25. - 26. 6. 2011


Poslední červnový víkend byl na Klínech v Krušných horách zasvěcen Extrémnímu golfu. Postaraly se o to hned dva turnaje. Na strmých sjezdovkách tu v sobotu 25. 6. odstartoval 3. Extreme Golf Match (turnaj kategorie B) a v neděli 26. 6. ho následoval 3 Extreme Golf Cup (turnaj kategorie A).


V sobotu 25. 6. se sešli extrémní golfisté z celých Čech, aby na sjezdovkách sportovního areálu Klíny strávili víkend golfu jiné dimenze.  Čekaly zde na ně dva turnaje.  Sobotní 3. Extreme Golf Match hráčům nabídl krásné plnokrevné desetijamkové hřiště. Organizátoři turnaje využili všech předností terénu, zvláště pak zalesněných ploch a 27 hráčů za úžasného počasí objevilo, že Klíny jsou drsný.

Na prvním snímku sobotní vítěz - Tomáš Kojzar. Na druhém snímku vítěz nedělního Cupu Michal Grešl (a pak že se nedá vyhrát turnaj cestou přes les). 

 V neděli odstartoval 3. Extreme Golf Cup. Zde na deseti jamkách a poté v tříjamkovém finále čekalo hřiště plné rafines, vyžadující um a důvtip. Krátce po desáté přestalo i pršet, tak 30 extrémních golfistů zjistilo jak chutná extrém. Nejextrémnějšími se ukázali reprezentanti Prahy – roznesli na kopytech slavná esa a tak nervy drásající duel se hrál tentokrát jen)) o bronz.
Vítězové sobotního a nedělního turnaje


Další turnaje se chystají: EG Open v srpnu v Písku, dva juniorské Openy ve Veselí nad Lužnicí a ve Starých Splavech a pak již 3. září 4. EG Match (nejspíše na Lísce v Českém středohoří) a o týden později 10. září 4. EG Cup - Mistrovství ČR - na Rané u Loun. (Kalendář turnajů)

Nezapomeňte si s sebou na dovolenou přibalit hole. Oko xgolfisty se na blogu rádo potěší záběry ze hry u moře či na jiných exotických místech. (Azurové pobřeží 2009)

Jitka Jenke
www.caeg.cz

pondělí 20. června 2011

 71. EG MM - Klíny
19. června 2011


Být klínovská sjezdovka rovná, nejspíš by jsme tam potkali trénovat fotbalisty. Pavel Trávníček. Ale protože je pěkně příkrá a ve středním pásmu zalesněná, bude tudíž ideálním místem k poměření umu hráčů na blížícím se dvoudenním XG klání.


Protože nám (Šrámek a Dubský) po čtvrté jamce sprchlo, dohráli jsme MM cestou dolů, v řídkém starobukovém lese nad Litvínovem. Také mimochodem zajímavý terén, zvlášť pro hráče se šikovným zápěstím (my dva).


Filip Šrámek
www.caeg.cz

čtvrtek 16. června 2011


Jičínská skupina se opět sešla ve větším počtu a maximálně využila čerstvě posekaného trávníku k dalšímu turnaji. Začalo se hrát ihned po dešti, a tak pejskařů ani výletníků nebylo moc a hru si každý užil i s přímo zákeřnými jamkami. Nikomu se nepodařilo uniknout nevyzpytatelnému potoku a jaké to bylo nakonec překvapení, když čtyři hráči měli skoro stejný výkon!


úterý 14. června 2011


69. EG MiniMatch - Milíčov
Údolí Javornice (Křivoklátsko)
12. června 2011


Malý MM si dali Renda Dubský s Fílou Šrámkem v legendárním XG údolí Javornice. Utkání bylo součástí tradičního víkendového pobytu přátel pod hvězdami a u ohně. Ze sedmi kotlíkářů se v 6.30 ráno vydali do hry pouze dva. Ale nejkrásnější částí dne je časné ráno a tak to stálo zvlášť za to.

 
Filip Šrámek

pátek 10. června 2011

68. MM- Větrník
Den před 2.EG Cupem se odehrál přípravný zápas na Větrníku v Praze. V rozstřelu vyhrál na čtvrté jamce Michal Grešl. Kvalitní výkon předvedla Lucie Jonáková, která zahrál 39 ran. http://ondreas.rajce.idnes.cz/68._MM-_Vetrnik/

úterý 7. června 2011

2. EG CUP
Smetanova Lhota
4. 6. 2011

Ráno, sobota 4.6. 2011 – slunce vychází a na obloze ani mráčku.
Den bude parný, ale i perný.
Účastníci 2. EG CUPu se scházejí ve vybrané lokalitě Smetanovy Lhoty.
Panenský terén, nikdo zde nikdy EX Golf nehrál. Zdánlivě lehká louka, žádné problémy.
Jenom občas nějaký keřík, nebo vyschlý potůček, které se stavěly hráčům do cesty.
Hra ubíhá a slunce pálí a pálí. Postupně se všichni probojují až k desáté jamce. Do finále se sice žádná žena nedostala, ale jejich kategorie zná pořadí. 1. místo obsadila LIPOVSKÁ Hana, 2. místo POUCHOVÁ Radka a 3. místo JENKE Jitka. Ve finále se hned na první jamce ztrácí pár míčků v roští, ale nálada je výborná. 
Hra se vrací na louku. Lehká jamka, ale dlouhá.
Na třetí finálové jamce se rozhoduje.
Jdeme na ní všichni najednou. Zase nás ohrožuje roští, které je kolem jamky. Pořadí je jasné: 1. místo KOJZAR Tomáš, 2.místo NOVOTNÝ Ondřej. 3. místo je stále nejisté a tak musí dojít k rodinnému rozstřelu LIPOVSKÝCH. Starší zkušený v pohodě obsazuje medailové místo a na juniora zbývá místo čtvrté.
Poháry se v sobotním horku rozdaly tak rychle, že diplomy vítězové obdrželi až dodatečně.
Na závěr chci připomenout, že od začátku letošní sezony jsou upravena herní pravidla a ta je třeba si pročíst a osvojit.

středa 1. června 2011

2. Extreme Golf Match
Litvínovské parky
Extraliga Extrémního Golfu - 28. květen 2011


Až ve třetím rozstřelu se rozhodlo o vítězi turnaje hraného v centru města Litvínova, přesněji v jeho parcích. Zvítězil Pavel Šváb (EGC WC Litvínov), druhý stále vynikající Tomáš Kojzar a třetí Roman Hodek (oba Most Amazing Team). V ženské části byly nejlepší Blaja Hamouzová a Jitka Jahelková. Za pozornost stojí bronzová pozice ani ne desetileté, velmi talentované, Míši Poštové.


Pán v červeném, Tomáš Neumann, se na turnaji zapsal tučným písmem do historie českého extrémního golfu. Povedlo se mu zahrát v základní, desetijamkové části, 2x "hole in one". Zatím nevídané. Respekt Tome.


Na jamkách mezi kamennými instalacemi se hráči nemuseli bát odrazů míčků - hrálo se odlehčenými Almostgolf míčky.


V hlavním stanu v kavárně Čechie čekala na hráče po skončení turnaje příjemná grilovačka.

V sobotu 4. června se hraje další turnaj EEG kat A. a tentokrát se dějiště vrací, letos po druhé, na písecko - 2. EG Cup - Smetanova Lhota. Info na www.caeg.cz
Těsně před prázdninami, 25. a 26. června, pak na všechny hráče čekají dva turnaje v jednom víkendu - legendární "dvoudenní Klíny" (3. EG Match a 3. EG Cup). Hráči si mohou začít zajišťovat ubytování v hlavním stanu - chata Emeran.


Filip Šrámek