neděle 23. října 2022

5. CG Cup a 6. CG Match - Přeštěnice

 Nová lokalita, nové hřiště a nové zázemí, to byly 3 hlavní taháky pro letošní extraligový turnaj na jihu Čech. Ze všech crossglfových klubů se sem sjelo na 25 účastníků. Všichni byli rozděleni do čtyř flaitů a po náležitém přivítání a zahájení turnaje se tyto skupiny rozešly i přes vytrvalý deštík směrem ke 12 jamkovému kolbišti a na svá startovní odpaliště. 

Na zdejších lukách v táhlém kopcovitém terénu nás čekal čerstvě vysekaný povrch s ležící trávou, rybník, tu a tam spadané listí či vyšší luční porost lemující některé úseky hřiště, ale v první řadě stromy a dlouhé remízky s různými zákoutími a uličkami přímo vybízejícími ke stavbě dlouhých i kratších, techničtějších jamek.

Náročnost hřiště byla stěžejní. Jistě se našli hráči kteří ji nezvládli dle svých představ a do finálové části tak postupovali z pro ně nezvyklých míst.

 Zakončení 5. CG Cupu bylo pro mnohé překvapením, když s celkovými 49 údery zvítězil domácí Michal Tříska, druhé místo s 50 údery obsadil Milan Písecký (také z Písku) a cenu za 3. příčku bral Miroslav Jedlička z Jičína s 53 ranami.

V kategorii žen se účastnily pouze 2 hráčky. Na 1. místě  se umístila  Danka Solíková a na tom 2. Hanka Cvejnová.

 V hodnocení seniorů nejlépe obstál Miroslav Jedlička, 2. místo obsadil Vratislav Jedlička a na 3. místě se umístil nadaný Petr Smrček.

Na měřené jamce nejpřesněji mířil Miroslav Kiss (273 cm).

V Prasečí lize Eberharda Jaroše nejvíce zaválela Danka Solíková.

Druhý soutěžní den se pro změnu celý odehrával ve znamení slunce. Na hráče čekalo jen 10, ale však jak se ukázalo, ještě náročnějších jamek, postavených v opačném směru předešlého dne. Tentokrát se na start postavilo pouze 18 soupeřů, kde svoji formu potvrdili opět na 1. místě Michal Tříska a na 2. místě Milan Písecký.  3. místo nakonec obsadil Radomír Langr.

V souboji obou žen opět dominovala Danka Solíková a Hanka Cvejnová na 2. místě.

V kategorii seniorů si jičínští borci na prvních místech pozice vyměnili a tak 1. místo obsadil Vratislav Jedlička, jako 2. skončil Miroslav Jedlička a 3. příčka patří Milanu Solíkovi.

 

Jako nejlepší hráč celého turnaje byl vyhodnocen Michal Tříska a právem mu tak náleží nově přejmenovaný " PUTOVNÍ POHÁR JIHOČECHŮ ".

Všem vítězům upřímně gratulujeme a těšíme se na příští extraligový turnaj na jihu Čech. 

Výsledky 5. CG Cup

Výsledky 6. CG Match

Fotky