sobota 18. listopadu 2023

MČR a 7. CG Match

 Letos zřejmě poprvé se Mistrovství České republiky odehrálo v Jižních Čechách. Dne 7. října 2023 se v Přeštěnicích na Písecku sešlo 27 hráčů a hráček. Zázemí pro tuto akci poskytl skvělý penzion MAVL vedený manželi Márovými.


Tato fotografie byla věnována Romanu Hodkovi, který ze zdravotních důvodů nemohl být s námi a jemuž všichni přejeme brzké zotavení.


 To nejdůležitější se však konalo na loukách pod již zmíněnou obcí . Řada hráčů už má s tímto územím zkušenost z minulého roku avšak tentokrát se pořadateli podařilo vyladit hřiště přinejmenším odpovídající náročnosti opravdových mistrů tohoto sportu i této události. Řečeno slovy jednoho z předních hráčů: ,,byl to masakr!" Využity byly četné remízky a houštiny, stromy i lesy, zdejší kopce, cesty a nerovnosti terénu i s kameny a nesměla chybět ani voda, kde zmizel nejeden míček! Pro ještě bližší představu mohu říci, že zde krom snad jediné, té cca 100 m měřené, nebyla žádná přímá jamka a účastníci tak dost často museli přemýšlet, jak a kudy si nejlépe nahrát. Celé startovní pole tak prošlo 12 základních a 5 finálových, které dle pravidel čekaly už jen nejlepší šestnáctku.


 Nejlépe si v tomto vedl Michal Tříska z EG Písek, který tak nejen že obhájil své loňské vítězství, ale pro rok 2023 tak i získal titul Mistra České republiky! 

Stříbrnou příčku po dramatickém rozstřelu nakonec získal veterán z Jičína Miroslav Jedlička a následující bronz vybojoval Jan Václavek z Dobrušky, kterého jsme letos mnohokrát neviděli, ale přesto své umění nezapomněl.


Titul Mistryně České republiky letos rovněž suverénně obhájila celkově 14. Lenka Zemanová z Dobrušky, jako druhá se umístila Hanka Cvejnová (17.) také z Dobrušky a třetí, bronzovou příčku vybojovala Danka Solíková (23.) z týmu Trego z Třebíče.

Desítku seniorských hráčů nejlépe a s velkou rezervou zastoupil Miroslav Jedlička, druhou příčku obsadil celkově dvanáctý Lubomír Poucha a na třetí místo v této kategorii stačila Vratislavovi Jedličkovi pozice celkově  sedmnáctá.

 Podle tabulek zde nechyběli ani dva junioři, z nichž ten lepší Tomasz Horský byl celkově šestý a  mladší Václav Horský skončil jako jedenadvacátý.


 To nedělního CG Matche se účastnilo jen 19 nadšenců. Klasicky se hrálo na 10 jamek základních a 3 finálové.

Na prvním místě se umístil jičínský borec Miroslav Jedlička jako druhý bodoval Milan Písecký a třetí pozici obsadil juniorský Vašík Horský.

V ženském žebříčku si nejlépe vedla Danka Solíková, Druhou pozici vybojovala Hanka Cvejnová a jako třetí skončila Krešne Ivana.

Seniorskou kategorii opět ovládl Miroslav Jedlička, Druhý skončil Jedlička Vratislav a na třetí příčku se prodrala Danka Solíková.

Všem vítězům z obou dnů srdečně gratuluji!

Výsledky MČR

Výsledky 7. CG Match